Přihlášky do KČT Mladá Boleslav v průběhu roku


Zájemci o členství v našem odboru si vyplní přihlášku, kterou mohou získat např. na stránkách www.kct.cz nebo www.kctmb.com, případně si ji vyzvednout při službách ve Sportovní hale (obvykle druhé úterý v měsíci před schůzí výboru).

Vyplněné přihlášky přijímá pí Vlasta Batelková (tel. 604 156 104) buď v hale současně se zaplacením členského příspěvku a zápisného 30 Kč, nebo e-mailem (vlba@seznam.cz), v tom případě je možno si dohodnout také platbu na účet.Přihláška ke stažení

Podmínky a výhody členství v KČT

Členem klubu se může stát každý, kdo souhlasí se stanovami KČT a kdo se přihlásí v některém z odborů. Každý člen KČT platí roční příspěvek, jehož výši určuje mateřský odbor KČT a který se skládá z příspěvku pro odbor, oblast a ústředí. Z členství pak vyplývá řada výhod.

EUROBEDS

Každý člen obdrží od roku 2016 nový členský průkaz, s nímž může uplatnit slevy na poskytnuté služby nebo zakoupené zboží u smluvních partnerů systému EUROBEDS.

Slevy na ubytování

Na základě předloženého členského průkazu KČT se zaplaceným členským příspěvkem (s vyzna-čením platnosti) je poskytována sleva na ubytování při turistické činnosti ve výši 30-70 Kč na osobu a noc ve vybraných ubytovacích objektech na území ČR a na chatách ÖTK a Naturfreunde v Rakousku, chatách Fichtelgebirgsvereinu v Bavorsku a na chatách KST na Slovensku. Seznam chat v Česku a na Slovensku je uveden v příloze informační brožurky nového členského průkazu (karty), seznam chat v Rakousku a Bavorsku je uveden na www.eurobeds.cz.

Mapy KČT

Každý člen s platným průkazem může nakupovat turistické mapy vydávané KČT se slevou cca 25% z běžné prodejní ceny. Mapy se slevou je možné získat přímo u vydavatele – společnosti TRASA v Praze 13, v turistickém centru v Praze 2, u regionálních prodejců a v některých oblastních sekretariátech KČT. Je možno si je také objednat v e-shopu na www.kct.cz.

Slevy na startovném

Většina organizátorů turistických akcí pro veřejnost poskytuje slevy na startovném členům KČT, kteří se prokážou platným průkazem.

Slevy na dopravu

Slevy při nákupu některých IN karet (IN 50, IN Senior) jsou poskytovány přímo při pořízení (obnově) karet na vybraných pokladnách ČD po předložení platného průkazu. KČT dotuje všem svým členům nákup kilometrické banky ČD (max. 2 sešitky za rok).

Slevy na služby a zboží

V řadě míst nabízejí členům KČT slevu na poskytované služby a zboží v rámci slevového systému EUROBEDS. Jedná se především o slevy na ubytování, vstupné a na nákup turistického vybavení.

Slevy na vstupné do objektů Národního památkového ústavu

NPÚ poskytuje členům KČT slevu z plného vstupného do cca 50 památkových objektů.

Věrnostní systém SPHERE CARD

KČT nově uzavřel smlouvu o zapojení do věrnostního systému SPHERE CARD, jehož 10 000 slev mohou využít členové KČT s novým členským průkazem, který spojuje původní papírový členský průkaz, kartu EUROBEDS a věrnostní kartu SPHERE CARD. Ta je platná po dobu členství v KČT.

Úrazové pojištění na akcích a činnostech KČT

se vztahuje na úrazy vzniklé při účasti na organizované turistické akci nebo při turistické činnosti (např. značení). Během organizovaných akcí jsou pojištěni nejen všichni členové KČT, ale také účastníci – nečlenové. Členové KČT jsou pojištěni také při organizované dopravě na turistickou akci.


Členové klubu si mohou od r. 2016 sami zvolit rozsah členských výhod podle typu členství.

Základní členství

zahrnuje úrazové pojištění člena, slevu na dopravu, slevy na startovném, slevy na mapy KČT, slevy na služby a zboží, slevy NPÚ a poskytování příspěvku na ubytování.

Rozšířené členství

Obsahuje navíc roční předplatné časopisu TURISTA (366 Kč) a slevu 50% na konkrétní turistické oblečení nebo vybavení.

TOP členství

Obsahuje navíc poukaz na jednu mapu KČT a jednoho průvodce nakladatelství Soukup a David dle vlastního výběru a ještě jako dárek nějakou turistickou potřebu.


Vyšší stupeň obsahuje vždy i výhody nižšího stupně členství. Podle typu členství jsou odstupňovány členské příspěvky.

Společné členství v KČT a ALPENVEREINU.cz

Při přihlášení k ročnímu členství v české pobočce rakouského horského spolku ALPENVEREIN si můžete zvolit společné členství v obou spolcích s výhodou pro členy KČT. Členství v ALPENVEREINU lze získat na 80 prodejních místech (např. HUDY SPORT) nebo na www.alpenverein.cz. Součástí členství je i velmi výhodné pojištění pobytu v horách na celém světě, slevy na alpských chatách a další výhody.

webmaster: Lenka Zíková, poslední aktualizace: 3. 12. 2018
TOPlist